Vláčky chlapečky baví

Vláčky chlapečky baví

Na loňské Vánoce dostal Lukášek vláčko dráhu. Je to základní set z Ikea, myslím si, že tuhle vláčko dráhu musíte znát všechny. Začátky byly všelijaké, chvilku trvalo, než Lukášek pochopil princip magnetu, že z jedné strany se vagony spojí a z druhé ne. Taky byl mírně nervózní, když se rozpojily koleje. Ale dnes je všemu konec, koleje si krásně staví sám...  S vláčkama si hraje denně, zveme k nám také naše malé kamarády a vždy se tím všichni krásně zabaví. Nedávno jsem pořídila nové padající závory a elektrickou vlakovou soupravu, vše Brio výrobce. Vlak i závora je kompatibilní s vláčko dráhou z Ikea. 

Lukášek si od vždycky hraje na bříšku, mně to přijde roztomilé :-)

Elektrický vláček jsem pořizovala s obrovským nadšením, myslela jsem si že si ho Lukášek přeje. První den byl nadšený, dával do vlaku strojvůdce a pasažéry. Ale pak ho to nějak přestalo bavit, nechtěl jen koukat na samo jezdící vlak. Lukášek miluje ten pocit, že vlak po kolejích tlačí on. Máte někdo podobnou zkušenost?

Závory dává nahoru s nadšením, pokaždé když vlak projede, tak závory samy spadnou. Je jedno zdali jede vlak sám, anebo si ho tlačí Lukášek, opět je vše na principu magnetu. Není to úplně výchovné, závory by měly být dole přeci mnohem dřív?! Ne až když je vlak na přejezdu. Zatím jsem těmto dotazům ušetřena :-)

Na trhu je dnes obrovská spousta vláčků, mašinek, vagonů. My jich doma zatím moc nemáme (díky tetě Janince máme nové Pendolino-děkuji), ale Vánoce se blíží a plánuji vše dokoupit. Včetně mostů, vyhybek, kolejí... 

Krásný sortiment má v nabídce Feedo. Určitě se podívejte, například Elektrická vlaková souprava je tam za super peníze, nyní v akci. Závory jsou nyní vyprodané, ale věřím, že je zase brzy naskladní. Celé jejich sety jsou totální bomba! Plánuji článek o tom, co plánujeme dát Lukáškovi na Vánoce, snad vás to bude zajímat. Těším se na vaše názory a pochlubte se fotkami vašich ratolestí a jejich vláčko dráh. Mějte se krásně, Veru.

Veru a její hubnutí

Veru a její hubnutí

Blog slaví 1. narozeniny

Blog slaví 1. narozeniny