Předsevzetí na rok 2015

Předsevzetí na rok 2015

Hurá do roku 2015! A s novým rokem i pár předsevzetí.

Chtěla bych být Lukáškovi lepší maminkou, teď máme období zákazů typů - nesmíš, nedělej, nesahej, nedivoč, apod. Určitě je i nějaká jiná forma výchovy, musím si o tom něco přečíst a více se snažit. Určitě mu i nadále budu dávat najevo lásku, chci aby uměl říct miluji tě maminko, já mu to říkám často, protože to tak je! Nestydím se za to a chci aby mu to bylo přirozené a aby dokázal jednou dát najevo lásku i své slečně.

Zdroj foto: Pinterest

Zdroj foto: Pinterest

Musím se více věnovat sobě - svému zdravíčku - tudíž neodkládat doktory až na dobu, kdy je pozdě, kdy mi není nejlíp. Ony preventivní prohlídky mají své důvody, už se nesmí stát, že z kontroly po šestinedělí se stal půl rok, stydím se. Takže zubní, alergologie, kožní,  imunologie, srdcař a také ženský lékař mě letos nemine, nemám ráda doktory, vždy tam trpím, mám pocit, že je to ztráta času, ale musím.

Zdroj foto: Pinterest

Zdroj foto: Pinterest

Jako již každý rok, i letos bych chtěla shodit pár kilo, nemám úplně nereálné cíle, takových 6 kilíček by mi nevadilo, ale nebudu vám tady slibovat, že budu chodit denně do posilovny - tu nemám ráda a upřímně na to nemám čas, ale chtěla bych omezit (možná úplně vyřadit) z jídelníčků sladké, sladké miluju a mohla bych žít jen z něho a na mé postavě je to hodně znát. Určitě přidám nějaký pohyb a budu jíst pravidelně v menších dávkách, bylo mi porazeno si nastavit budík a jíst podle něj, no za zkoušku nic nedám.

Zdroj foto: Pinterest

Zdroj foto: Pinterest

K předchozímu shazovaní kil patří i pohyb, já se chci vrátit k józe, ta mi před těhotenstvím šla a moc mě bavila, určitě se uleví i mým bolavým zádům, je mi 27 a stěžuji si na bolest zad? Jako kde jsme? To musí skončit! Běhání mi jde také, jen se přinutit a brzy opět začnu trénovat na We Run Prague, kdy to chci zaběhnout pod hodinu!

Zdroj foto: Pinterest

Zdroj foto: Pinterest

Dále bych si chtěla pořídit nějakou kuchařku pro začátečníky, amatéry či děti?!? Chtěla bych vařit aspoň 3x týdně, ne každý den, to bych nezvládla, možná teď všichni koukáte co to čtete, ano, neumím vařit, šéfkuchař naší domácnosti je můj muž, vaří skvěle, vaří rád, ale také by si rád odpočinul a pochutnal si na jídle ode mě. Luky budu se moc snažit, už kvůli tobě!

Zdroj foto: Pinterest

Zdroj foto: Pinterest

No a chtěla bych také umět hospodařit s penězi, nevím zdali se to dá naučit?!? Mě k tomu doma nikdy nevedli a potom to tak vypadá, trápí mě to. Utrácím jako šílená, nejvíc za Lukáška, teď dost za domácnost, oblečení pro mě jde na chvíli stranou, jelikož mám sloní velikost, tak se mi do mě ani nechce investovat... Zkoušíme nově metodu psaní si, za co a kolik jsme utratili a když vidím zpětně ty sumy, chce se mi omdlít.

Zdroj foto: Pinterest

Zdroj foto: Pinterest

Dále bych chtěla trávit více času s rodinou... Kvůli nim, kvůli Lukáškovi, ať si na babičky a dědečky více zvyká. Takže budu jezdit na Moravu častěji a na delší dobu, nebudu se vázat na taťku Luka, který má hodně práce a může jezdit jen na víkendy, jsem samostatná žena, řídit umím a nebojím se toho.

Zdroj foto: Pinterest

Zdroj foto: Pinterest

A poslední věc, kterou bych chtěla změnit, chtěla bych být opět důsledná co se týká úklidu, nemáme doma špínu, bordel, chaos, to ne, já úklid miluju, miluju vůni sava a dezinfekce, ale flákám třeba skříně uvnitř, už tam nejsou komínky, třídění podle barev a tak. Já jsem puntičkář a kdysi dávno jsem to tak měla, ale teď jsem jen líná, ale to se změní a začnu hned dnes.

Zdroj foto: Google

Zdroj foto: Google

Jaké jsou vaše předsevzetí? Možná nad tím ani nepřemýšlíte, neřešíte to, ale je fajn si to sepsat, bude to více motivovat, mě určitě.

 

DKNY

DKNY

A je po Vánocích

A je po Vánocích