A je po Vánocích

A je po Vánocích

Zdravím vás po svátcích, Vánoce jsou za námi a já ty naše můžu zhodnotit jedním slovem - DOKONALÉ. Začalo to 24.12. a skončili 27.12. U nás to bylo hlavně o balení kufrů a přejíždění od rodiny k rodině, ale i tak jsem nadšená a moc spokojená, že jsme všechny viděli, nikoho neošidili a všem se věnovali stejně....

24.12. Náš Štědrý den začal s přáteli v centru Prahy, omrkli jsme trhy, ochutnali dobroty, nakrmili osla Františka, náhodně jsme se setkali s rodinným strejdou a zašli jsme na dobrý oběd do oblíbené restaurace Café Mistral, kde stejný nápad měli i další a další rodiny s dětmi. Restauraci doporučuji, jídlo dobré, i ten mini koutek je dostatečný, děti se na chvíli zabaví. 

Okolo šesté hodiny jsme se doma vyfikli a začali jsme večeřet, tatínek měl krásný proslov - dojal mě. Jen jsme se přihlouple usmívali, Lukynkovi stolování zatím nic neříká, házel po nás řízek i brambory, je to ještě telátko naše, stihl se polít džusem, no sranda. Než jsme s tatínkem dovečeřeli začal trhat a rozbalovat dárky. Nezvonil zvoneček-jelikož se nenašel, stejně jako prskavky, znáte to, celý rok to máte na očích a pak to zaboha nenajdete. Nevadí, rozbalovali jsme dárečky, Lukášek nadšený, z každé krabice, bylo jen jůůůů, jééé a pak dalšííí a dalšííí. Pro mě nejkrásnější Vánoce a už teď se těším na ty další.

25.12. přesun do Malé Morávky v Jeseníkách, k mému tatínkovi a jeho ženě. Tenhle den jsme i oslavili tatínkovi krásné 50. narozeniny, sešla se rodina, přátelé a nebyl to úplně obvyklý den, byla to tématická oslava - téma filmoví hrdinové. Dorazil Hellboy, Catwoman, Batman, Bohuš, Charlieho andílci, Cruella a další a další. Byla to super oslava, dlouho jsem se tak výborně nebavila, děkuji ti tati za super nápad!!!

26.12. jsme se přesunuli do Velké Štáhle k moji mamince a jejímu muži, jeli jsme také pozdravit prababičku do Břidličné, kde se sešli vnoučata a pravnoučata, bylo veselo díky dětskému smíchu, moc rádi jsme viděli Zuzanku, Kristiánka i Laurinku. Níže stromeček moji maminky, má pro to cit, měla ho nádherný, jako každý rok.

27.12. přesun k manželovým rodičům do Krnova, i zde jsme šli pozdravit prarodiče, bylo to moc fajn. Večer jsme koukali na Angeliku, 50 let starý film a mě okouzlil... I zde musím pochválit stromeček, živý a krásný. Lukášek dostal obrovskou spoustu dárků, ale zatím mám jen fotečku nového vozu (aby to třeba nepřišlo líto ostatním).

28.12. přesun zpět domů do Prahy, cestu jsem odřídila já a byla to pohodová cesta, Lukášek je mi super parťákem.

Jaké jste měli svátky vy? Užili jste si je stejně jako my? Kolik pohádek jste shlédli? 

Předsevzetí na rok 2015

Předsevzetí na rok 2015

Černo-bílé Vánoce

Černo-bílé Vánoce