A je po Vánocích

Zdravím vás po svátcích, Vánoce jsou za námi a já ty naše můžu zhodnotit jedním slovem - DOKONALÉ. Začalo to 24.12. a skončili 27.12. U nás to bylo hlavně o balení kufrů a přejíždění od rodiny k rodině, ale i tak jsem nadšená a moc spokojená, že jsme všechny viděli, nikoho neošidili a všem se věnovali stejně....

24.12. Náš Štědrý den začal s přáteli v centru Prahy, omrkli jsme trhy, ochutnali dobroty, nakrmili osla Františka, náhodně jsme se setkali s rodinným strejdou a zašli jsme na dobrý oběd do oblíbené restaurace Café Mistral, kde stejný nápad měli i další a další rodiny s dětmi. Restauraci doporučuji, jídlo dobré, i ten mini koutek je dostatečný, děti se na chvíli zabaví. 

Okolo šesté hodiny jsme se doma vyfikli a začali jsme večeřet, tatínek měl krásný proslov - dojal mě. Jen jsme se přihlouple usmívali, Lukynkovi stolování zatím nic neříká, házel po nás řízek i brambory, je to ještě telátko naše, stihl se polít džusem, no sranda. Než jsme s tatínkem dovečeřeli začal trhat a rozbalovat dárky. Nezvonil zvoneček-jelikož se nenašel, stejně jako prskavky, znáte to, celý rok to máte na očích a pak to zaboha nenajdete. Nevadí, rozbalovali jsme dárečky, Lukášek nadšený, z každé krabice, bylo jen jůůůů, jééé a pak dalšííí a dalšííí. Pro mě nejkrásnější Vánoce a už teď se těším na ty další.

25.12. přesun do Malé Morávky v Jeseníkách, k mému tatínkovi a jeho ženě. Tenhle den jsme i oslavili tatínkovi krásné 50. narozeniny, sešla se rodina, přátelé a nebyl to úplně obvyklý den, byla to tématická oslava - téma filmoví hrdinové. Dorazil Hellboy, Catwoman, Batman, Bohuš, Charlieho andílci, Cruella a další a další. Byla to super oslava, dlouho jsem se tak výborně nebavila, děkuji ti tati za super nápad!!!

26.12. jsme se přesunuli do Velké Štáhle k moji mamince a jejímu muži, jeli jsme také pozdravit prababičku do Břidličné, kde se sešli vnoučata a pravnoučata, bylo veselo díky dětskému smíchu, moc rádi jsme viděli Zuzanku, Kristiánka i Laurinku. Níže stromeček moji maminky, má pro to cit, měla ho nádherný, jako každý rok.

27.12. přesun k manželovým rodičům do Krnova, i zde jsme šli pozdravit prarodiče, bylo to moc fajn. Večer jsme koukali na Angeliku, 50 let starý film a mě okouzlil... I zde musím pochválit stromeček, živý a krásný. Lukášek dostal obrovskou spoustu dárků, ale zatím mám jen fotečku nového vozu (aby to třeba nepřišlo líto ostatním).

28.12. přesun zpět domů do Prahy, cestu jsem odřídila já a byla to pohodová cesta, Lukášek je mi super parťákem.

Jaké jste měli svátky vy? Užili jste si je stejně jako my? Kolik pohádek jste shlédli?