Černo-bílé Vánoce

Černo-bílé Vánoce

Již párkrát jsem vám říkala o našich černo-bílých vánocích, dnes bych vám je chtěla ukázat podrobněji. Něco budete poznávat z předešlých článků. Pro nás tři - mě a Lukyny jsou to "první" společné Vánoce jen o nás, v našem bytě, v naší Praze (v loni jsme byli na Moravě u rodiny). Já osobně se na středu moc těším, chceme si vytvořit vlastní tradice - například procházka k hradu, nebo do parku, k Vltavě. Vše si budeme dělat po svém a doufám, že nebudeme dělat nic, chci aby bylo uklizeno, navařeno a aby byla jen pohoda...

Dost řečí, pojďte se podívat na naši vánoční atmosféru v naší domácnosti.

Kresby sovy a soba jsem dostala od své dobré kamarádky Alenky, já osobně z nich mám velikou radost, společnost jim dělají papírové stromečky, mám je téměř všude a bílá lucerna z Ikea.

Svíčky máme všude v celém bytě, myslím si že k Vánocům patří a hodlám je pálit i po Vánocích, z těch větších mi zbývají tuny vosku, již přemýšlím jak ho využiji, kdyby vás něco napadlo, budu ráda za nápad. Ke kávičce či horké čokoládě si vždy dám svůj podtácek, ty se u nás využívají pořád. Nápis advent mi dělal společnost jen pár dnů - by půjčený od kamarádky Janinky, ale chci si ho také koupit.

Naši sedačku zdobí polštáře, máme jich spoustu, ale mé momentálně nejoblíbenější jsou veverka z Ikea a stromečky z Nordic day, kde jsem také koupila stojan na svíčky

Jídelní stůl zdobí stromeček v květináči, nyní v uashmama sáčku, stromek je nazdobený ozdobama z moduritu. Dále stůl zdobí papírové stromečky, jednoduchý adventní svícen a věnec z baněk, věnec byl původně barevný, já jsem ho přestříkala na bílo. Na poličce je hvězda z klacků a pár dekorací.

Stromeček máme nazdobený od úterý, náš první živý strom, okouzlil nás jeho tvar - láska na první pohled. Ozdoby jsou převážně z Ikea, něco z Hornbachu a H&M home. Balonový světelný řetěz mám z loňského roku z Bonami. Ale největší radost mi udělala hvězda z Nordic day a baňka od kamarádky Dity (v pravém rohu). Doufám, že nám stromeček vydrží co nejdéle.

Na terase mám pár truhlíků s baňkami, ty mi pořád někde lítají, jelikož hodně fouká, vím že ty truhlíky nejsou ukázkové - jsou jen stroze nazdobené. I strom z palet konečně našel své místo. 

Jaká je atmosféra u vás? Máte již nazdobený stromeček? Anebo si to necháváte až na Štědrý den? A co si myslíte o černo-bílé kombinaci Vánoc? Pochopím, když napíšete, že pro Vás jsou Vánoce jen v červené a zlaté kombinaci. Mějte krásný den.

A je po Vánocích

A je po Vánocích

Domácí modurit

Domácí modurit