Narození Lukáška

Narození Lukáška

Lukášek se narodil 11. května 2013. Byla to sobota, měli jsme doma návštěvu, mého taťku se ženou. Při snídani jsme plánovali společné nákupy v Palladiu, chtěli jsme dokoupit nějaké hadříky pro miminko a udělat si hezký den. Ale vše bylo jinak.  Ještě než jsme vyrazili ven, řekla jsem všem, že je mi nějak divně, byla jsem rozechvělá, necítila jsem se nejlíp - sama sobě jsem si připadala jako hysterická prvorodička, která dělá z komára velblouda. Poprosila jsem Luka, zdali nezajedeme do nemocnice, ukázat se a ještě že jsme vyrazili. Nechali si mě tam, s tím že budu brzy rodit. Podotýkám, že termín porodu měl být až za tři týdny. Pár hodin jsem strávila na "hekárně" s ostatními budoucími maminami. Sledovat kontrakce ostatních mi nebylo příjemné, tak jsem si četla Ženu a život. Jelikož bydlíme kousek od Motolské nemocnice, tak mě Luk přijel i pozdravit a přivezl mi tašku. Nemám v plánu tady popisovat bolesti, to vůbec ne, na porod mám ty nejkrásnější vzpomínky. Luk byl celou dobu se mnou, byl mi velkou oporou. Lukášek se narodil v 19:35 s mírami 3990 g a 51 cm. Po porodu jsme byli dvě hodiny jen my tři, ráda na to vzpomínám, byli jsme tak pyšní, šťastní a spokojení. O tom, že jsem v nemocnici nevěděl nikdo, nechtěli jsme rodinu stresovat, rozeslali jsem sms a hned poté přišla smršť krásných gratulací....

Od prvního okamžiku jsem si Lukáška zamilovala. Jsem MÁMA a tuhle roli si užívám.

Tehotenstvi1.jpg

Už v těhotenství jsem věděla, že budu chtít mít newborn fotečky Lukáška, měla jsem domluvený i předběžný termín. V nemocnici jsem termín jen doladila. Lukáška jsme nechali nafotit v jeho sedmi dnech, bylo to výborné rozhodnutí, celé focení prospal i paní fotografka byla nadšená. Během celého focení jsem byla přítomna a i když si někdo může říkat, že musel v různých polohách trpět, tak tomu vůbec nebylo, nikdy bych to nedovolila.

Tehotenstvi2.jpg
Tehotenstvi3.jpg

Jak jsem již v nějakém článku psala, vždy jsem na focení připravená a mám spoustu rekvizit. Při tomhle focení tomu nebylo jinak. Nechala jsem si na zakázku uháčkovat dinosaura a šneka, králíčka jsme dostali.

Co si o newborn focení myslíte vy? Jste pro anebo zásadně proti? 

Háčkované věci: Baby HaT, Černobílé foto: Zora Vláčilová, Newborn foto: Tatyana Tomšičková

Itálie moře 2014

Itálie moře 2014

Itálie hory 2014

Itálie hory 2014