Itálie moře 2014

Itálie moře 2014

Lignano Sabbiadoro - první společná dovolená u moře.  I tuhle destinaci jsme s Lukem navštívili za svobodna, dokonce jsme se vrátili i do stejného apartmánu - když jsme někde spokojení, rádi se tam vracíme. Dovolenou jsme nestrávili sami, jeli jsme společně se skvělými přáteli a jejich zlatou holčičkou Barunkou, níže se o nich budu zmiňovat jako o Osičkách. Měli jsme každý svůj apartmán, ale rádi jsme čas trávili spolu. Kačenka Osička je moje výborná kamarádka, dále je také skvělá maminka, manželka a nyní i úspěšná blogerka svého blogu Mama-live, určitě o ní plánuji celý článek. 

Během cesty jsme dělali pauzy, jak občerstvovací, tak protahovací. Cesta byla dlouhá, ale naprosto pohodová, převážně jsme ji s Lukáškem prospali, já jsem usínala častěji a rychleji než můj chlapeček. 

Ubytovali jsme se, omrkli apartmán, sešli se s Osičkama. Vyrazili jsme společně na nákup potravin a těšili se na první společný večer u lahvinky vína, no lahví bylo více, ale bylo to moc fajn. Od prvního večera jsme věděli, že to bude náš rituál hned jak dáme děti spát. Vzájemně jsme se střídali, jednou u Hranolek, podruhé u Osiček, jednou grilovací večer, podruhé večer s Aperolem, dále večer se společenskou hrou, atd.

Počasí nám krásně přálo, hned po snídani jsme vyráželi k vodě, první seznámení Lukáška s vodou nebylo úplně dle našich představ. Moře bylo studené a jemu se to nelíbilo. Takže jsme netlačili na pilu, a nechtěli jsme mu moře hned první den znechutit.

Nejlepší věc, Osičky vzali bazének a bobánci tam byli maximálně spokojení. Občas menší rvačka o hračky, ale vždycky to dobře dopadlo. Nejoblíbenější byl Barunčin zmrzlinovací set, v Praze není k sehnání, takže jsme jeden pořídili v Itošce, aby se děti nepraly.

A když nám zrovna nepřálo počasí, tak jsme vyrazili na procházku do centra. My maminky jsme z povzdálí sledovaly výlohy italských butiků a taky jsme je omrkly. Ve výloze vypadalo vše šik, chtěla jsem si něco koupit, ale odjela jsem jen s bižuterií a kulichem. 

V půlce dovolené nás přijeli navštívit prarodiče (má tchyně s tchánem), jelikož se v Lignanu pokazilo počasí - pršelo, tak jsme naplánovali výlet do Benátek, v Benátkách bylo nádherně slunečno.

Náměstí San. Marco bylo pod vodou, bylo to parádní, všichni jsme sundali boty a brodili se vodou, no řekněte kdo z vás tohle v Benátkách zažil? 

Poslední rozloučení s mořem, sice už v podvečer, ale nám přišlo, že si to Lukášek užil úplně nejvíce, málem nám do vody skočil celý oblečený.

Cesta domů mi vždy přijde delší, tahle cesta byla celá propršená a pro taťku řidiče tím pádem i náročnější. Ale zvládli jsme ji. Z dovolené si Lukášek přivezl menší nachlazení, ale po týdnu kurýrování byl brzy ve formě.

A co vy? Jaká byla vaše první dovolená s dítětem u moře? Troufli by jste si autem anebo jste si rovnou někam zaletěli? Těším se na vaše reakce.

První narozeniny

První narozeniny

Narození Lukáška

Narození Lukáška