Renovace ložnice

Renovace ložnice

Pár týdnů jsem doma mluvila o tom, že bych chtěla změnit a upravit ložnici. Jednoho dne mi Luk dal požehnání a začala jsem plánovat termín renovace ložnice. Termín jsme určily dva měsíce předem, já jsem si domluvila posilu - sestřenici Vendulku, která bydlí pár minut od nás. Luk si domluvil víkend s Lukáškem u svých rodičů na Moravě. Když víkend přišel, posadila jsem kluky v pátek na vlak, zamávala jim, u toho jsem hodně plakala - nikdy jsem bez Lukáška nebyla. Byl pátek dopoledne a mě čekaly jen příjemné věci - výborný oběd s kamarádkou Ditou, která mě podpořila v mém víkendovém plánu, dala mi rady a typy kde co nakoupit, díky ní jsem v Ikea objevila ložní povlečení, ke kterému si můžete dokoupit velký polštář (pro mě objev roku). Dituš děkuju! Pak jsem vyrazila na nákup do Hornbachu, vyzvedla Vendy v práci a šly jsme nakupovat do IKEA. V Ikea jsem nikdy nestrávila tolik času (můj muž se těmto místům vyhýbá obloukem a když už ho tam nalákám, tak je to tzv průlet), nakoupily jsme spoustu věcí. Domů jsme přijely za tmy a již nic nedělaly.

Poslední zdokumentování ložnice před proměnou. Po čtyřech letech se mi přestala líbit, přišla mi tmavá a nijaká.

V sobotu jsme spaly déle než jsem plánovala, ale bylo potřeba mít energii. Celou ložnici jsme vyklidily, detailně oblepily páskou, zakryly igelity a strhly tapety. 

Poté jsme vymalovaly stěny a strop - tahle část byla nejnáročnější. Pak jsme otapetovaly jednu celou zeď, poslední metry jsme dělaly po tmě, jelikož se stmívá již brzy a v pokoji nebyly funkční světla. Ložnice pro nás byla pro tento den hotová a v obýváku jsme se vrhly na renovaci komody - celý DIY návod bude ve spodní části článku.

V neděli nás čekala jen renovace postele a vestavěné skříně, únava na nás byla již znát, ale těšily jsme se na složení žebříku a dekorování. Dekorací není nikdy dost, já jsem pár věcí nakoupila již hodně dopředu. Při výběru některých kousků dekorací mi pomáhala kamarádka Terka, která miluje bytový design a má svůj dům nádherně zařízený, určitě nahlédněte na její blog Pure&White. Teri, moc děkuji za tvůj čas!

Jelikož celá ložnice byla překvapením pro mého muže, nastal čas si kluky vyzvednout a čekat na Lukovu reakci. Byl nadšený, moc se mu to líbilo, což mě potěšilo. S Vendy jsme si mákly a stálo to za to. V následujících dnech mi Luk navrtal rolety a poličky. Zásuvky a vypínače mi zprovoznil rodinný příslušník Lubo a světla se rozsvítila díky mému taťkovi, všem zúčastněným moc děkuji! Bez vás bychom nesvítili.

A nyní vám prozradím něco o renovaci mého nábytku. Měla jsem na FB spoustu dotazů, čím jsem nábytek natírala, atd.

Co budeme potřebovat?

  • samo lepící tapetu
  • řezací nůž
  • nůžky
  • přítlačnou špachtli

Pracovní postup:

Postup je to snadný, ano občas šlo o každý milimetr, ale člověk se do toho rychle dostane. Doporučuji pracovat ve dvou lidech, když jde o velké plochy. Nábytek zbavte prachu a vysušte. Rozložte ho, v tomhle případě vytáhněte šuplíky. Dopředu si ustřihněte požadovaný kus tapety, určitě si dejte vždy nějakou rezervu. My jsme začaly odkládací deskou. Část tapety si odlepte a přiložte na plochu, jedna osoba stahuje papírovou část z rolety a druhá pomocí přítlačné špachtle tapetu uhlazuje a zbavuje vzduchových bublin. Takhle postupujete celou dobu. Nebojte se hran, ty jdou krásně ohnout a poté začistit seříznutím.

Myslím si, že se nám proměna nábytku a celé ložnice povedla. Vendulko, byla jsi mi tím největším pomocníkem a myslím si, že byla sranda a že jsme si to užily. DĚKUJI!

Jak se vám líbí moje proměna ložnice? Myslíte si, že to bylo zbytečné? Pokud vás zajímá něco víc, ptejte se, ráda poradím, klidně i s proměnou vaší ložnice.

M.A.C.

M.A.C.

Paříž

Paříž