Dekorace ze špuntů

Dekorace ze špuntů

Korkový špunt - neodmyslitelná součást lahvinky vína. V naší rodině máme víno moc rádi, když jsem před svatbou zahájila sbírku špuntů, nečekala jsem, že jich budu mít tolik. Do sbírky se zapojila nejen rodina, ale i kolegové v práci, sousedé, prostě všichni. Ze špuntů můžete vytvořit moc hezké dekorace, ty mé byly použity na naší svatbě, kde byly umístěny ve sklípku. Tak a teď se pojďme pustit do tvorby ze špuntů a jak jinak než se skleničkou dobrého vína.

K tvorbě budeme potřebovat:

  • špunty
  • šablonu
  • tavnou pistoli + náplně

Připravíme si šablonu písmena, špunty a rozehřejeme tavnou pistoli. Na šablonu si naskládáme špunty dle předlohy.

Nyní začneme slepovat (spojovat), doporučuji lepidlo nanášet na dvě místa, kde se špunty vzájemně spojí. Postupně slepíme celou první řadu a navazujeme stejným postupem další řadu špuntů - tvarujeme dle šablony. Vpravo hotové písmeno z lícní strany.

1412167582507.jpeg

Jelikož chceme, aby dekorace něco vydržela, tak ji zpevníme lepidlem z rubové strany, v tomhle případě platí, že čím více, tím lépe.

HOTOVÁ DEKORACE.

Z korkových špuntů se toho dá vytvořit hodně, budu ráda, když mi pošlete i vaši tvorbu. Jste stejné jako já? Schováváte téměř vše s vidinou toho, že se to možná ještě někdy použije? 

Pandora

Pandora

Holandsko

Holandsko