Vánoční strom z palety

Vánoční strom z palety

Dnes máme první adventní neděli. Já bych vám chtěla každou následující neděli představit nějaký návod s vánoční tématikou. Dnešní návod není nejsnadnější, mě pomáhal můj muž, bez něj bych to nezvládla. A i když měl na začátku milion řečí a různých připomínek, tak se mi v závěru i přiznal, že ho to bavilo. Já jsem měla v hlavě promyšleno jak to uděláme, on mé myšlenky realizoval. Původně jsme chtěli vše řezat ruční pilkou, ale náš hodný soused nám půjčil svou vychytávku a hodně nám usnadnil celou práci.

Co budeme potřebovat?

  • paletu
  • kladivo, kleště, šroubovák, hřebíky
  • ruční elektrická pila / ruční pila

Pracovní postup:

Začneme demontáží palety. My jsme si pomohli šroubovákem a kladivem, hřebíky jsme vytáhli pomocí kleští. První řez byl od oka, odpadnutý kousek dřeva nám sloužil jako šablona, podle šablony jsme si vždy načrtli sklon seříznutí. Postupně jsme si vytvořili celý trojúhelník/strom.

Když jsme měli vše seříznuté, přibíjeli jsme ke středové desce, rozestupy mezi deskami jsou ve vaší režii, můžete je udělat větší i menší. A i dnes vidíte, že nám Lukášek asistuje u všeho, co podnikáme. Jednou z něj bude kutil.

Hotový stromeček venku, z výsledku jsme měli velkou radost. Já jsem desky nechala přírodní, můžete si je samozřejmě natřít nějakou barvou.

Stromeček máme stále doma v obýváku, ale již brzy půjde na terasu.

Líbil se vám dnešní návod? Zkusíte vytvořit něco společně s mužem, tátou, bráchou či tchánem? Já vám přeji jen pozitivně naladěného parťáka a pozor na prsty.

Rodinné focení s vůní Vánoc 2013

Rodinné focení s vůní Vánoc 2013

Věnec z baněk

Věnec z baněk