All in DIY

Věnec z baněk

Dnes jeden snadný a rychlý návod před víkendem. Než se do tvoření pustíte, malá rada, pokud budete pracovat s mini baňkami jako já, kupte si malý věnec, možná se to nezdá, ale spotřeba materiálu (baněk) je opravdu veliká. 

Maminčiny perníčky

Dnes jeden recept na perníčky, které jsou ihned k jídlu a to vážně, ještě ten den je jíme a pochutnáváme si na nich. Je to recept od mé maminky, já je peču již třetím rokem a nehodlám měnit. Možná někoho dnešní recept pobaví, možná si někdo říká - Hranolka chce radit? Ano, kuchařka nejsem, ale pečení miluji a myslím si, se vší skromností, že peču dobře.

Vánoční podtácky

Dnes si představíme návod na tvorbu podtácků (my je na konferenčním stolku využíváme rádi). Já jsem zvolila tvar stromku  a to proto, že se blíží Vánoce. Tvar si můžete zvolit jakýkoliv (např. sněhuláka, hvězdu, baňku), stejně tak si můžete vybrat jakoukoliv barvu. Není potřeba se vázat na blížící se Vánoce, myslím si, že podtácky můžete střídat a tvořit například i na tématické narozeninové oslavy, ladit je do interiéru, cokoliv.

Renovace ložnice

Pár týdnů jsem doma mluvila o tom, že bych chtěla změnit a upravit ložnici. Jednoho dne mi Luk dal požehnání a začala jsem plánovat termín renovace ložnice. Termín jsme určily dva měsíce předem, já jsem si domluvila posilu - sestřenici Vendulku, která bydlí pár minut od nás. Luk si domluvil víkend s Lukáškem u svých rodičů na Moravě. Když víkend přišel, posadila jsem kluky v pátek na vlak, zamávala jim, u toho jsem hodně plakala - nikdy jsem bez Lukáška nebyla. Pak jsem vyrazila na nákup do Hornbachu, vyzvedla Vendy v práci a šly jsme nakupovat do IKEA. V Ikea jsem nikdy nestrávila tolik času (můj muž se těmto místům vyhýbá obloukem a když už ho tam nalákám, tak je to tzv průlet), nakoupily jsme spoustu věcí. 

Dekorace ze špuntů

Korkový špunt - neodmyslitelná součást lahvinky vína. V naší rodině máme víno moc rádi, když jsem před svatbou zahájila sbírku špuntů, nečekala jsem, že jich budu mít tolik. Do sbírky se zapojila nejen rodina, ale i kolegové v práci, sousedé, prostě všichni. Ze špuntů můžete vytvořit moc hezké dekorace, ty mé byly použity na naší svatbě, kde byly umístěny ve sklípku. Tak a teď se pojďme pustit do tvorby ze špuntů a jak jinak než se skleničkou dobrého vína.